آتشدان گابیونی

آتشدان ها از اجزاء جذاب و تقریبا حیاتی محوطه سازی می باشند. جلوه زیبا و گرمای آتش هر فضایی را دلنشین تر می کند. یک شب نشینی در فضای باز با آتش، زیبا تر و جذاب تر خواهد بود و درپاییز و زمستان هم فضای نیمه باز مثل آلاچیق را درحیاط یا روف گاردن قابل استفاده می کند.این علاقه انسان به زیبایی، روشنایی و گرمای آتش باعث شده است که آتشدان ها در طرح های مختلفی و متنوعی عرضه شوند. یکی از انواع آتشدان های فضای باز ،آتشدان های گابیونی هستند که بخاطر ظاهر جذاب، ساختار ساده و مقاومت بالا، طرفدار زیادی دارند.آتشدان گابیونی درطرح های مختلفی قابل سفارش می باشد و تنوع زیادی درشکل ظاهری و ابعاد آنها وجود دارد. به غیر از تنوع در ظاهر و طرح سازه ها، تنوع زیادی هم در انتخاب سنگ های پر کننده آنها وجود دارد و یا حتی می توان از سنگ های زیبای موجود درمنطقه محل نصب برای پر کردن آنها استفاده شود. لازم به ذکراست انتخاب متریالی مانند گابیون به دلیل تجدید پذیر بودن اجزاء سازنده ی آن، به کند شدن روند تخریب محیط زیست کمک شایانی میکند زیرا که فلز قابلیت بازیافت و سنگ قابلیت استفاده مجدد را دارد.  

انواع آتشدان های گابیونی: 

 

 

-هر کدام ازانواع آتشدان گابیونی با ابعاد و طرح هایی گوناگونی قابل سفارش هستند و با توجه به شرایط پروژه و سلیقه کارفرما قابل طراحی و ساخت می باشند.

-در دو نوع گازی و یا هیزمی قابل سفارش هستنذ.

– فنس مورد استفاده شده در سازه ها، فنس گالوانیزه گرم با کیفیت و مقاوم در برابر رطوبت می باشد. همچنین در ساخت محفظه هیزم آتشدان ها از ورق گالوانیزه ضخیم (1mm) استفاده می شود که از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و یا تغییرات دمایی برخوردار هستند.

-بعضی از آتشدان های آفکس (انواع هیزمی) با اضافه کردن برخی تجهیزات مانند توری گریل  امکان استفاده به عنوان باربیکیو را هم دارند.

– آتشدان های آفکس مناسب فضاهای باغی و روباز و یا نیمه باز (آلاچیق ) می باشند.