کفسازی با قلوه سنگ  سفید و یا رنگی از ایده های جذاب و متفاوتی است که در سال های اخیر با توجه به زیبایی و کارآمدی آن مورد استقبال قرار گرفته است. از قلوه سنگ در کفسازی محوطه و یا حتی برخی فضاهای داخلی استفاده می شود. قلوه سنگ ها عمر بالایی دارند، زیبا هستن و مثل چمن نیاز به آب دهی و یا نگهداری خاصی ندارند .

 

برای کفسازی با قلوه سنگ سفید یا رنگی ، چقدر سنگ نیاز داریم؟

-برای کفسازی هر متر مربع به حدود 90 کیلو گرم سنگ احتیاج است. این عدد حدودی بوده و بنا به شرایط پروژه می توان اعدادای بین 80تا 100کیلو برای هر متر مربع را در نظر گرفت.

چند نکته دیگر درباره کفسازی با  این محصول وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست:

– نکته ی اول جنس سنگ می باشد. سنگ هایی با درصد آهک بالا ، جذب آب بالایی دارند، جذب آب باعث تغییر رنگ سنگ شده و بعد از چند سال باعث از بین رفتن ظاهر زیبای آن می شود . تشخیص سنگ های با درصد آهک بالا برای مصرف کننده دشوار و تقریبا غیر ممکن است و بهتر است از فروشنده معتبر تهیه شود.

-نکته دوم درباره زیر سازی   می باشد. بهتر است سنگ ها روی خاک بصورت مستقیم قرار نگیرند. برای این امر بهتر است یک لایه سبک ماسه زیر سنگ ها کشیده شود و یا اگر امکان زیر سازی وجود دارد ضخامت سنگ ریزی افزایش داده شود.

-سنگ های  سایز بادامی و تخم مرغی بیشتر از سایز پرتقالی در کفسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

* مطالب مذکور درباره کفسازی به صورت خشکه چینی و بدون استفاده از ملات می باشد.

 

در مجموعه آفکس سنگ  انواع  قلوه سنگ با درجه کیفی A در سه سایز پرتقالی، تخم مرغی و بادامی تولید می شود و در بسته های  35 کیلویی، جامبو بگ و  یا بصورت فله قابل ارائه می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده قیمت ها اینجا را مشاهده بفرمایید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: